Doporučujeme: KINEZIOLOGIE HRADEC KRÁLOVÉ Banner www.waahi.cz/

Co možná nevíte o masáži

Jdete na masáž poprvé?


Masáže těla jsou velice příjemné a rozhodně nemusíte mít z ničeho obavy. Nemáte-li odvahu přijít sami, přijďte s někým blízkým, s partnerem či partnerkou, kamarádem nebo kamarádkou.


Jak se připravit na masáž?


Je-li to možné, je dobré se před masáží osprchovat. Ženy by neměly být výrazně nalíčené. Po dobu jedné až dvou hodin před masáží nejezte. Vhodné je však pít bylinné čaje nebo vodu.


Co svléknout?


Před celkovou masáži je třeba se svléknout do spodního prádla. Stydíte-li se, podprsenku si můžete rozepnout až na lůžku. Pro masáž zad a šíje postačí svléknout se do půl těla a rozepnout a povolit kalhoty. Obzvláště při masáži šíje je nutné sundat si řetízky či náhrdelníky. Máte-li delší vlasy, bude potřeba je stáhnout tak, aby krk zůstal zcela volný. K dispozici budete mít gumičky a skřipce do vlasů.


Které části těla nemasírujeme?


U nás nemasírujeme přední část krku a intimní oblasti (prsa, inguinální oblast) a to ani při celkové masáži.


Co učinit po masáži?


Po masáži je vhodné pít čistou vodu či bylinný čaj. Masáží je stimulován metabolismus a je urychlena látková výměna. Dostatek tekutin, především vody, je pro tělo podmínkou dobrého vylučování toxinů a odpadních látek metabolismu. Při masáži používáme kvalitní přírodní a aromatické oleje s blahodárnými účinky na lidské tělo. Proto je vhodné je nechat působit ještě alespoň 12 hodin a až poté se osprchovat a omýt. Po masáži je ideální v domácím prostředí pokračovat relaxací. Můžete si třeba uvařit dobrý bylinný čaj, zabalit se do deky a za zvuku příjemné relaxační hudby zcela přirozeně odplynou každodenní starosti. Odpočinek je ideální zakončit klidným a občerstvujícím spánkem.


Kdy je masáž nevhodná?


Nenechávejte se masírovat, pokud máte chřipku nebo horečku či jiné zánětlivé onemocnění, nějaké jiné vážné zdravotní potíže, záněty kloubů a svalů, křečové žíly (vylučuje se pouze masáž nohou), kožní vyrážky, plísně, velké modřiny, nádory, vředy či jakékoliv kožní bulky. Masáž není vhodná ani při vážných srdečních onemocněních či neléčené hypertenzi. Mohou nastat chvíle, kdy se necítíte ve své kůži, nemáte náladu nebo jste příliš vyčerpaní. Nebojte se spolehnout na svoji intuici a v takových případech masáž raději vynechejte.


Pokyny pro Mobilní servis - masáže u Vás


připravujeme

Ukázka vybraných technik klasické masáže